הרשאות

מנהל מערכת

מנהל המערכת הוא תפקיד המשתמש החזק ביותר, הכל פתוח בפניו. כבעלים של אתר, כאשר אתם מתקינים אתר וורדפרס חדש בשרת, יוקצה לכם באופן אוטומטי תפקיד זה.

למנהלי מערכת, המכונים בדרך כלל "admin", ישנה גישה בלתי מוגבלת. הם יכולים להתקין, להגדיר ולהסיר יישומי פלאגין וערכות נושא, וכן ליצור, לערוך ולמחוק דפים ופוסטים חדשים וקיימים. מנהלי מערכת יכולים גם לנהל משתמשים אחרים, כולל הוספה והסרה של משתמשים, עדכון פרטי משתמש (כגון שמות וסיסמאות) ואפילו מחיקת מנהלים אחרים.

מאחר שתפקיד זה מספק שליטה מלאה באתר וורדפרס ובכל ההגדרות שלו – כולל אבטחה, פרטיות ועריכת קוד – הוא שמור בדרך כלל לבעלי אתרים. עם זאת, אין זה בלתי רגיל שבעלי אתרים יקצו את תפקיד המשתמש הזה למפתחים ולשירותי תחזוקה הדורשים רמה גבוהה יותר של הרשאות משתמש.

עורך = לוחם אמת

כפי שהשם מרמז, תפקיד המשתמש הזה נוטל על עצמו את האחריות לניהול תוכן.
העורכים יכולים להוסיף, לערוך, לפרסם ולמחוק עמודים ופוסטים, כולל אלה שנכתבו על ידי משתמשים אחרים. העורכים יכולים גם לשנות, לערוך ולמחוק תגובות, וגם להוסיף ולערוך קטגוריות ותגים.
בעוד לעורכים יש גישה בלתי מוגבלת לעריכת תוכן ופיקוח על עבודתם של מחברים ותורמים, אין להם גישה להגדרות האתר, כגון יישומי פלאגין, ערכות נושא, קוד אתר ומשתמשים.

כותב = רואה אמת

לכותב יש פחות הרשאות מאשר עורכים. הם יכולים ליצור, לערוך ולפרסם פוסטים משלהם. הם יכולים גם למחוק את הפוסטים שלהם (גם כאשר הם כבר פורסמו), אבל הם לא יכולים לערוך או למחוק פוסטים שנכתבו על ידי משתמשים אחרים.

כותבים אינם יכולים ליצור או לערוך קטגוריות, אך הם יכולים לבחור מתוך קטגוריות קיימות וליצור תגים חדשים להוספה לפוסטים שלהם. הם יכולים גם להעלות תמונות וקבצי מדיה אחרים. כמו עורכים, אין לכותבים גישה להגדרות, לתוספים, לערכות נושא או לפרופילי משתמשים אחרים משלהם. שלא כמו העורכים, הכותבים אינם יכולים לנהל תגובות, לאשר או למחוק תגובות.

לפני הפיכה לעורך או כותב להזמין לשיחה אצלי במשרד להכיר את הבן אדם באמת, כי הוא יכול לעשות שינויים באתר שלי, ולקחת פרטים מזהים וכד

תורם = מבין אמת

תפקיד התורם הוא בעיקרו גרסה מופשטת של תפקיד הכותב. משתמשים שהוקצו לתפקיד זה יכולים לבצע שלוש משימות עיקריות באתר שלך: קריאת את כל הפוסטים, ליצור ולערוך פוסטים שלהם, למחוק פוסטים משלהם. עם זאת, תורמים אינם יכולים לפרסם את הפוסטים שלהם. בדומה לכותבים, התורמים אינם יכולים ליצור קטגוריות חדשות.

מנוי = חבר צוות האתר

תפקיד המנוי הוא תפקיד ברירת המחדל המוקצה למשתמשים חדשים במידה ואתם מפעילים אפשרות הרשמה באתר. לתפקיד זה יש את המספר הנמוך ביותר של הרשאות משל כל התפקידים. בעיקרון, מנויים יכולים לעדכן את פרופיל המשתמש שלהם, לקרוא את כל התוכן באתר שלכם ולהשאיר תגובות.

למנויים אין הרשאות ניהוליות (כלומר, הם אינם יכולים לגשת להגדרות אתר, יישומי פלאגין או עיצובים), והם אינם יכולים לערוך או למחוק תוכן. תפקיד משתמש זה שימושי אם אתה מחייב משתמשים להירשם לאתר לפני כתיבה תגובה.