הסקת מסקנות

כמה פעמים אנחנו מסיקים מסקנות מוטעות?

כמה פעמים אנחנו שופטים את הפעולות של הסובבים אותנו, מבלי בכלל לנסות להבין מדוע הם פעלו ככה, ולאפשר להם באמת להביע את הצד שלהם?

כמה פעמים אנחנו נוטים לכעוס על אנשים בעקבות הפרשנות שלנו, אך אנחנו לא באמת טורחים באמת להסביר להם את מה שהפריע לנו, ולנסות להגיע להבנה בנושא?

עלינו להבין שכעס, נקמה, או עצבים לא באמת מובילים אותנו לפעולה הנכונה, או לאמת. אנחנו מגיבים מהכעס הרגעי שלנו, אנחנו מגיבים מהפרשנות שלנו למקרה, מבלי לבדוק האם אנחנו צודקים או לא, והאם יש דרך אחרת לפתור את זה, האם יש דרך אחרת ליישב את הסיכסוך.

דרך הפעולה הנכונה, שבה עלינו לפעול כאשר אנחנו מרגישים שפעולה של הצד השני הכעיסה אותנו, או פגעה בנו, היא בראש ובראשונה להציף את זה. להציף את זה ברוגע, בפירוט, לתת לצד השני להבין מה פגע בנו בפעולה שלו. לאחר מכן עלינו להיות קשובים לתשובה שלו, להבין את הצד שלנו, ולנסות לראות את המצב גם מנקודת המבט שלו. לא לבוא בגישה של "אנחנו צודקים הוא טועה" אלא בגישה של "בואו נראה איך מבינים ומגיעים למצב שטוב ונוח לשני הצדדים".

עלינו להבין שברגע שנפגעל בצורה כזו, ברגע שניישב את הסיכסוכים שלנו בצורה כזו, נוכל לשמור בצורה יותר טובה על הקשרים החברתיים שלנו, נוכל להרגיש פחות מועקה וכעס, ולהיות יותר שלווים ורגועים, מה שבאופן ישיר ישפיע על איכות חיינו ואיכות חייהם של הסובבים אותנו.

שיהיה המשך יום נפלא, מלא בסובלנות וסבלנות 🙂

Comments

כתיבת תגובה