התחלות חדשות

מדוע כול כך קשה לנו עם התחלות חדשות?

מה כול כך מרתיע ומלחיץ אותנו בלהתחיל מחדש? בלהמציא את עצמנו מחדש?

אז קודם כול, חשוב להסביר שלהתחיל מחדש אין הכוונה להיכשל. הרבה פעמים אנחנו מרגישים שבגלל שנכשלנו בדבר הקודם שעשינו, או בדרך הקודמת שצעדנו בה, אז אנחנו צריכים להתחיל מחדש, ודבר זה מרתיע אותנו ומלחיץ אותנו.

אנחנו לפתע מתחילים לשאול את עצמנו "מה עם שוב ניכשל? מה אם שוב אנחנו נטעה? מה עם שוב נצטרך להתחיל מחדש?"

ופה הטעות שלנו.

אנחנו לא צריכים להסתכל על זה ככישלון, ואז להתחיל לפחד לנסות שוב, שמה ניכשל שוב.

אנחנו צריכים להבין שלנסות, להבין שזו לא הדרך הנכונה, לשנות, ולנסות שוב, זו הדרך להצלחה. כלומר, אנחנו לא באמת נכשלנו בעצם זה שהתחלנו מחדש, אלא התקדמנו צעד נוסף בדרך להצלחה ע"י כך שהבנו מה לא נכון עבורנו, וקיבלנו תובנות לאין לשנות זאת.

הדבר הזה הוא חשוב ביותר, מכיוון שבלעדיו אי אפשר להצליח. ברגע שאנחנו לא פוחדים לנסות, ברגע שאנחנו לא פוחדים להתחיל מחדש, אנחנו בעצם מתקדמים לעבר ההצלחה שלנו, מתקדמים לעבר מה שנועדנו להיות, לעבר החלום שלנו.

להתחיל מחדש זו לא קללה, זו ברכה. זה אומר שאנחנו יודעים איפה טעינו, ויודעים מה לעשות על מנת לתקן את הטעות ולשפר את עצמנו ואת החלום שלנו.

אנחנו יכולים להצליח, ואנחנו יכולים להגשים כול חלום שיש לנו, אם רק נאמין בעצמנו, ואם לא נפחד לנסות, ולהתחיל מחדש.

בדיוק כמו שהוויז משנה מסלול מחדש כול פעם שיש שינוי כלשהו, אף אחד לא יגיד "הוויז טעה" אלא "איזה יפה, הוא יודע לשנות את עצמו בהתאם לשינויים שקורים בזמן אמת ועדיין להוביל אותנו ליעד שלנו".

בדיוק ככה עלינו להיות, כמו וויז, כול הזמן לשנות, ללמוד, להתפתח, לחזק, ולהתחיל מחדש, בלי לאבד מיקוד על המטרה שלנו, המטרה שאותה אנחנו רוצים להשיג.

שיהיה המשך יום נפלא! מלא בהתחלות חדשות והתפתחות אישית! 🙂

Comments

כתיבת תגובה