לחץ והשוואות

פעמים רבות אנחנו נכנסים ללחץ מדברים שאנחנו צריכים לעשות. אנחנו מלחיצים את עצמנו, מורידים את עצמנו, משווים יותר מידי לאחרים מבלי לדעת באמת מה הם בדיוק עושים, ובעצם נתקעים במקום ולא באמת מגיעים למקום כלשהו.

אז אם כך, מה אנחנו צריכים לעשות? איך אנחנו יכולים להתמודד עם הלחץ הרב שאנחנו נכנסים אליו כתוצאה מדברים שונים בחיים שלנו, ומפעולות, עבודות, לימודים וכד, שאנחנו צריכים לעשות.

אם אנחנו נפעל לפי השלבים הללו, אנחנו נוכל להפחית משמעותית את רמת הלחץ והחרדה שלנו:

  1. הדבר הראשון, טריוויאלי ככול שיהיה, הוא השלב הכי חשוב. בשלב זה דבר ראשון אנחנו עוצרים הכול, לוקחים נשימה עמוקה, ומסבירים לעצמנו שההיסטריה הזו לא מובילה אותנו לשום מקום. זה לא שמשהו יישתנה אם ניכנס להיסטריה, זה לא שזה יעזור לנו בדרך כלשהי. נכון, בשלבים הראשונים יהיה לנו קשה לעכל את זה, כי אנחנו רגילים להיסטריה. אך אם נקפיד לשנן את זה כול פעם, בסוף זה יהיה שגור אצלינו במחשבה, ואז ההיסטריה תפחת בשנייה שהיא תעלה.
  2. הדבר השני הוא, לאחר שהורדנו רמת לחץ, זה להבין את כול האפשרויות העומדות בפנינו, להבין את כול הדברים שגורמים לנו ללחץ הזה, ואז לדרג את האפשרויות ולהבין מה האפשרות הכי טובה לנו
  3. לאחר שביצענו את זה, אנחנו מבינים איך אנחנו יכולים לממש את האפשרות הזו, איך אנחנו יכולים להביא אותה לידי ביטוי, ואז פשוט לפעול לפי התוכנית שכתבנו והכנו

ברור לי ששלושת השלבים הללו לא פשוטים בכלל, וכשנמצאים בעיצומו של לחץ או היסטריה קשה להקפיד לבצע את שלושת השלבים הללו. אך אם נילחם לבצע אותם, אם נתרגל לבצע אותם, לאט לאט הדבר יהפוך לחלק מאיתנו, ואנחנו נראה שבסיטואציות שבעבר היינו בלחץ והיסטריה, אנחנו פתאום באמת בונים תוכנית שמובילה אותנו לתוצאות שאנחנו רוצים, ולא סתם שוקעים בלחץ של עצמנו ולא ממשיכים הלאה.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה