אל תכעס על הרע כי הוא רע, תכעס על הטוב כי הוא לא פעל

המון פעמים אנחנו כועסים על הרוע שיש. על אנשים רעים, שפוגעים, שהורסים, שמפיצים את הרוע שלהם ופוגעים בנו וביקרים לנו.

האמת היא שאין לנו סיבה לכעוס על הרוע, הוא עושה את מה שהוא יודע לעשות, להפיץ את עצמו, לפגוע, להחריב, להרוס.

אנשים אשר נכנעו לרוע, ופועלים מתוך רוע, אלו אנשים אומללים אשר נכנעו לאפילה המקיפה אותם ומנסים להרוס גם אחרים, למשוך אותם גם לאפילה.

אין לנו טעם לכעוס על הרוע, להאשים אותו, לתקוף אותו. זה לא יועיל, זה רק יעזור בלהפיץ את הרוע עוד יותר. להפיץ את האפילה עוד יותר.

אז מה כן עלינו לעשות? עלינו לפעול! הטוב חייב לפעול כדי שהרע לא יוכל לפעול!

במקום לשבת ולהאשים את הרוע, במקום לשבת ולכעוס על אנשים רעים שעושים דברים רעים, דבר שלא יועיל לנו כפי שציינתי, אלא רק יוסיף לתיסכול שלנו ובכך יגביר את האפילה והכעס שבתוכנו, עלינו להתחיל לפעול.

ומה הכוונה בלפעול? לפעול זה לא להתחיל להילחם ברוע, ללכת ולריב עם אותם אנשים רעים, אלא ללכת להפיץ טוב, ללכת לבצע מעשים טובים, לעזור לאנשים, להצית בהם אור, אמונה, תקווה.

ברגע שאנחנו נתחיל לפעול כדי לקדם את הטוב בעולם, ברגע שאנחנו נצית באנשים אמונה בעצמם, תיקווה, ברגע שנראה להם שאנחנו פה בשבילם, שאנחנו לא ניתן להם ליפול, הסיכוי שהם ייפלו לאפילה הולך וקטן.

לכולנו יש משהו שאנחנו יכולים לתרום כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר, בכולנו יש אור שאנחנו יכולים להשתמש בו כדי לגרום לחשיכה לסור מפנינו.

ברגע שאנחנו נתחיל לפעול, נתחיל להפיץ טוב, להתמקד באיך אנחנו משפרים ולא באיך אנחנו הורסים את הרוע, הרוע מעצמו יתחיל לסגת, כי לא יהיה לו "טרף". כי האנשים שהוא מגיע אליהם, אנשים שמוותרים על עצמם ונכנעים לאפילה, לא יאפשרו לו להתקרב, כי אנחנו נהיה שם בשבילם, ונצית בהם אור של תקווה, אור חזק כול כך שהחושך יסור אחורה מפניו.

בואו כולנו נתאחד, נתאחד באהבת חינם, נתאחד בערבות הדדית, בהכלה וקבלה, בואו נפיץ טוב בעולם, בואו נאיר את החושך, ונגרום לשמש לעלות!

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה