החץ של האמת

ממה אנחנו בעצם נפגעים? מהם בדיוק אותם חיצים שאנשים שולחים עלינו, שגורמים לנו להישבר וליפול? ומדוע בעצם אנחנו נופלים מזה, ומאפשרים לעצמנו לשקוע.

האמת היא פשוטה יותר ממה שאנחנו חושבים, האמת היא שאנחנו יכולים להיפגע אך ורק מחץ של אמת, רק ממשהו שהוא אמת לגבינו אנחנו יכולים להיפגע. הנקודה המעניינת היא שאנחנו אלו שקובעים מהי אמת ומהו שקר לגבינו, כלומר אנחנו אלו שקובעים האם להיפגע מאותו חץ שנשלח אלינו או לא.

לדוגמא, אם מישהו יבוא אלינו ויגיד לנו שאנחנו מכוערים, ואנחנו באמת מרגישים שאנחנו מכוערים, או שאנחנו לא שלמים עם עצמנו, המילים הללו יפגעו בנו, כי אנחנו מגדירים אותם כאמת, ולכן החץ הזה יחדור אלינו ויוריד אותנו. לעומת זאת, אם אנחנו יודעים בוודאות כמה יפים אנחנו ואנחנו מרוצים לגמרי מהמראה שלנו, אנחנו מתייחסים למילים הללו כשקר, כמשהו שלא נכון לגבינו, ולכן החץ הזה אפילו לא ייגע בנו.

וזה נכון לגבי כול דבר, לגבי תכונות שלנו, דברים שאנחנו עושים. כול חץ של פגיעה שמישהו שולח אלינו ישפיע עלינו אך ורק במידה ואנחנו מגדירים זאת כאמת לגבינו, אחרת אותו חץ יעבור ולא ייגע בנו בכלל.

ברגע שאנחנו מבינים את הנקודה הזו, ברגע שאנחנו מודעים אליה, אנחנו מבינים בעצם שהבחירה אם ליפול או לא ממילים שאנשים אומרים לנו, היא אך ורק שלנו, ושלאותו אחד או אחת שבאים להוריד אותנו אין שום יכולת לעשות זאת, אם אנחנו נבחר לא לתת להם את היכולת הזאת.

ברגע שנדע את השווי שלנו, ברגע שנאהב את עצמנו, ברגע שנעריך את עצמנו, שום חץ שבעולם לא יצליח להישלח אלינו, כי לא נראה בו אמת, ולכן לא תהיה לו את היכולת לחדור דרכינו, ולפגוע בנו.

כמובן שהדבר לא אומר שאנחנו לא צריכים לשפר את עצמנו, או לשנות דברים שאנחנו לא אוהבים, או להתייעץ עם אנשים שיכולים לגרום לנו להבין דברים שאנחנו לא בהכרח נראה בעצמנו. אבל עדיין עלינו לאהוב את עצמנו, וע"י כך לא נאפשר לאף חץ אפל שנשלח על מנת להוריד אותנו, לחדור אלינו ולפגוע בנו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה