המעליב

פעמים רבות אנשים מעליבים אנשים אחרים. משפילים אותם. מנסים להוריד אותם ולגרום להם להרגיש שהם לא שווים.

בפעמים אלו לרוב אנחנו נפגעים, זה גורם לנו לפקפק בערך שלנו, בשווי העצמי שלנו, במי ובמה שאנחנו. אנחנו נותנים לאנשים שלא באמת מכירים אותנו ואת המסלול והדרך שלנו, לגרום לנו לפקפק בעצמנו, אנחנו נותנים לעלבון לחדור אלינו, ולהוריד אותנו.

עלינו להבין שאנשים שבאים ומשפילים אדם אחר על מנת להרגיש טוב עם עצמם הם אנשים חלשים, עלובים, פחדנים, וחסרי ביטחון. בן אדם עם ביטחון תמיד יעזור לאנשים שסביבו לעלות, הוא תמיד ימשוך אותם למעלה, ולעולם לא יינסה להוריד אותם. לעומת זאת, אדם פחדן וחסר ביטחון, חייב משהו שייחזק לו את הביטחון, והדבר הזה הינו השפלה של אדם אחר, מה שייגרום לו להרגיש טוב עם עצמו.

אם כך, אסור לנו לאפשר לאנשים כאלו להוריד אותנו, לגרום לנו לא להאמין בעצמנו, או לגרום לנו להוריד את עצמנו. אסור לנו לשחק לידיים שלהם.

כמו כן, אסור לנו גם לכעוס ולנסות להגיב או לנקום באדם שמנסה להעליב אותנו. ברגע שאנחנו משקיעים אנרגיה בשביל להגיב לאדם שבא להעליב אותנו, אדם שכבר ציינו שהוא חסר ביטחון, אנחנו נותנים לו בעצם משמעות, וכן מתייחסים למילים שלו.

מה שאנחנו צריכים לעשות זה פשוט לחייך, להתעלם, וללכת מהמקום. אותו אדם לא שווה את התגובה שלנו, את היחס שלנו, ואת האנרגיות שלנו. כמובן שברגע שאדם מסויים מנסה באופן עיקבי להשפיל ולהוריד אותנו, זה סימן עבורנו שמשהו לא תקין בקשר, ועלינו להתרחק מאותו אדם.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה