הנופל והקם

מדוע בעצם אנחנו פוחדים כול כך לנסות דברים חדשים? מה גורם לנו לוותר על היזדמנויות גדולות ולהישאר באותו מקום אף על פי שלא באמת טוב לנו בו?

התשובה טמונה בפחד שלנו, אותו פחד שמונע מאיתנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו. אותו פחד שמשאיר אותנו במקום ולא מאפשר לנו להתקדם.

אנחנו כול כך פוחדים לעזוב את אזור הנוחות שלנו, כול כך פוחדים ליפול, שאנחנו מוותרים על הניסיון.

אנחנו פעמים רבות לא מרוצים מהמקום שבו אנחנו נמצאים, אך כתוצאה מהפחד הזה, מהפחד מהחדש והלא מוכר, אנחנו מעדיפים להישאר ב"אזור הנוחות" שלנו ולהמשיך לסבול, כי את הסבל הזה אנחנו מכירים, אנחנו חיים אותו כבר הרבה זמן ויודעים מה הוא כולל.

לעומת זאת, אם נקום ונתחיל לשנות אנחנו לא באמת יודעים מה ייקרה, האם זה יהיה טוב יותר, או שמה רע יותר, ולכן אנחנו פשוט מוותרים, ונשארים.

מדוע אנחנו כול כך מפחדים מהנפילה? מדוע התרגלנו כול כך שאם אנחנו נופלים אנחנו לא יכולים לקום? שאם יש סכנה של נפילה, אז עדיף שלא ננסה בכלל?

בואו ניזכר באיך שהיינו בתור ילדים. ניסינו ללמוד ללכת, אחרי שהיינו רגילים לזחול. נפלנו המון פעמים, כאב לנו, בכינו, צעקנו, אבל קמנו שוב, ושוב, ושוב, ושוב, ולבסוף התחלנו לרוץ.

אם בתור ילדים היה לנו כזה כוח וכזאת עוצמה, מה גורם לנו לחשוב שבתור אנשים בוגרים אין לנו את זה?

כמובן שעלינו לעשות הכול בצורה שקולה, ולחשב את הסיכונים, אך עלינו לא לפחד ליפול, אלא פשוט להיזהר.

עלינו להאמין בעצמנו שנוכל לקום, ועלינו לצאת מאזור הנוחות שלנו ולהגשים את עצמנו. אנחנו ראויים לזה, אנחנו ראויים לחיים שחלמנו עליהם!

בואו נקום כולנו, ונשיג את החיים הללו, בואו ננצח את הפחד יחד, וניצור עולם של מימוש והגשמה עצמית, ערכים, ואהבה.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה