המרעיל והמורעל

פעמים רבות קורה לנו שאנחנו שומעים מאנשים דברים לא טובים על אחרים. דברים רעים.

קורים הרבה מצבים שאנשים באים ואומרים לנו דברים בגנותו של אדם כזה או אחר, בין אם על מנת להשפיל אותו, בין אם כדי להתסיס ולהכעיס אותנו, ובין אם מסיבות כאלו ואחרות.

הבעיה בדברים הללו היא שזה משפיע עלינו בצורה שלילית, גורם לכעס על האדם השני, גורם לריבים, גורם להרגשה לא טובה שלנו בתוך עצמנו.

זה קל להקשיב לאדם שמרעיל, זה קל להישאב לזה, קל לתת לרעל הזה לחלחל לתוך הנשמה שלנו וללכלך אותנו. אך עלינו להיות חזקים מזה, עלינו להיות טובים מזה.

אנחנו יכולים לנקות את הרעל הזה על ידי מספר כלל פשוט מאוד: אם מה שרוצים להגיד לנו על אדם מסויים, לא באמת משפיע עלינו בשום צורה, וסתם ייגרום לנו לכעס או למחשבה לא טובה על האדם, אין לנו צורך לשמוע את זה, ואנחנו צריכים להתעלם מזה ולא להקשיב.

כמובן שבמידה וזה כן משהו שמשפיע עלינו, אנחנו כן צריכים להקשיב לכך ולא להתעלם, אך לבוא ולשוחח עם האדם עצמו, לשמוע ממנו את הגירסה שלו ורק אז לחשוב מה אנחנו עושים עם עצמנו ואיך אנחנו ממשיכים הלאה.

אסור לנו לאפשר לרעל שאנשים מסויימים זורקים לאויר, להשפיע עלינו או להרעיל אותנו, מכיוון שזה דבר נוראי, גם עבורנו וגם עבור האדם שבנוגע אליו הרעילו אותנו.

כמו כן, עלינו להתרחק גם מהמחממים, אלו שיושבים לידנו ולוחשים באוזננו מילים רעות, מילים שמנסות להסית אותנו לכעס על אחרים, וכתוצאה מכך לפעולה לא נכונה וכואבת.

זה בכוחנו שלנו, של כול אחד ואחת מאיתנו, לנקות את הרעל הזה מהסביבה שלנו, וכתוצאה מכך גם מהעולם כולו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה