אחריות אישית

פעמים רבות אנחנו אוהבים להאשים אנשים אחרים או את המצב, בכך שאיננו מתקדמים. אנחנו אוהבים להאשים אחרים כשאנחנו לא מצליחים, כשאנחנו טועים, או כשאנחנו מוותרים על החלומות שלנו.

אנחנו רגילים לתת לעצמנו אלפי תירוצים שיסבירו לנו מדוע אנחנו בוחרים לעבור עוד יום בלי להגשים את עצמנו, תירוצים שיגידו לנו מדוע אנחנו מוותרים לעצמנו, ומי אשם בזה.

האמת היא, שהאחריות על החיים שלנו היא אך ורק בידיים שלנו. אם יש לנו רצון אנחנו באמת יכולים לעשות הכול, ושום דבר לא יכול למנוע מאיתנו להצליח ולהגיע ליעד שלנו.

אם אנחנו באמת רוצים בכול ליבנו משהו, אם באמת אנחנו מרגישים את זה בוער בעצמותנו, אם אנחנו לא יכולים להפסיק לחשוב על זה, עלינו לזרוק את כול התירוצים לפח, ולהתחיל להגשים את עצמנו.

נכון, זה לא תמיד הדבר הכי נעים. לפעמים זה אומר שיהיה לנו פחות כסף או זמן לבילויים, שיהיו לנו פחות שעות שינה, והמון קושי ואתגרים.

אבל, וזה האבל המרכזי והגדול ביותר, כאשר נגיע ליעד שהצבנו לעצמנו. כאשר נגיע למטרה שלנו, אנחנו נסתכל על זה בסיפוק, ונבין כמה זה היה שווה את זה.

אנחנו כול כך רגילים לספר לעצמנו סיפורים, לברוח מהמציאות, לוותר לעצמנו, ולהישאר ב"אזור הנוחות" על אף שהוא הכול חוץ מנוח. אנחנו סובלים בו, אך פוחדים לצאת ממנו כי אנחנו רגילים אליו כול כך.

אם אנחנו באמת רוצים להיות מאושרים, אם אנחנו באמת רוצים לחיות את החיים שחלמנו כול חיינו לחיות, עלינו לזרוק את כול התירוצים, ופשוט להשקיע הכול בלהגשים את עצמנו. לשבת ללמוד, לישון פחות, לצאת פחות, לברוח פחות, עד שאנחנו נראה שהצלחנו, עד שאנחנו נראה שהתוצאות מדברות בעד עצמן.

כן, זה לא פשוט, לא קל, ולא נותן סיפוק מיידי. אך חשוב לזכור, מה שבא בקלות הולך בקלות. מה שהשגנו בעמל רב בעשר אצבעות, נישאר לנצח, כול עוד נעריך זאת, ונשמור עליו.

אני קורא לכם כולם, קומו, שיתפו פנים, והגשימו את החלום שלכם!

שיהיה המשך יום נפלא לכולם 🙂

Comments

כתיבת תגובה