המים המרככים

למים יש תכונה מאוד מופלאה, הם יכולים לרכך דברים.

שימו לב שבמקרים רבים אם מרטיבים משהו קשה, הוא מתחיל להתרכך. דבר זה גורם לי לחשוב על כך, שאולי אפשרי גם לרכך את עצמנו, במקומות שבהם אנחנו קשים עם עצמנו, אם רק נמצא את "המים" הנכונים שירככו אותנו.

הרבה פעמים אנחנו קשים עם עצמנו בסיטואציות רבות, או כי אנחנו לא מעריכים את עצמנו מספיק, או כי אנחנו שופטים את עצמנו בצורה קשה מידי, או במקרים רבים כי אנחנו מציפים את עצמנו בכעס שנאה או קנאה.

אם כך, מהם ה"מים" שבאפשרותנו להשתמש בהם על מנת לרכך את עצמנו?

על מנת לרכך את עצמנו, עלינו קודם כול להבין שנקמה לא תוביל אותנו לשום מקום, שהכעס והזעם שאנחנו אוגרים בתוכנו לא מועילים לנו ואף מזיקים לנו, שלשפוט את עצמנו לרעה לא יעזור, ושעם חוסר הערכה אי אפר להתקדם.

ברגע שנבין את הדברים הללו, ונבין שבמקום נקמה, שלא תורמת לנו בכלום, עלינו לרחם על האדם השני ואם הוא לא טוב לנו פשוט להתרחק ממנו, שבמקום להתמלא בכעס וזעם שלא תורמים לנו, עלינו לשחרר את המחשבה שלנו, וכמו בפעם הקודמת במידה ומישהו לא טוב עבורנו פשוט להתרחק ממנו, שבמקום לשפוט את עצמנו לרעה, עלינו פשוט להבין מה עלינו לשפר, ולחשוב כיצד לשפר זאת, ושבמקום להוריד את עצמנו עלינו להעריך את עצמנו גם על הדברים הקטנים שנראים לנו מובנים מאליהם.

ברגע שנבין את כול זה, אנחנו נראה שאנחנו מתחילים להתרכך, לא להיות נוקשים כול כך, ואז נוכל להגשים את עצמנו ולקדם את עצמנו להגשמת המטרות שלנו הרבה יותר מהר, ובצורה הרבה יותר טובה ובריאה.

עלינו לזכור, שלא פחות משחשובה המטרה, חשובה הדרך, וההנאה שלנו ממנה. ושאם נהיה נוקשים ולא נתרכך, לא באמת נוכל להצליח, ויותר מזה, לא נוכל באמת להיות מאושרים מההצלחה שלנו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה