ההשוואה התמידית

תמיד קיימת אצלנו ההשוואה הזו לאנשים אחרים שסביבנו. אנחנו מרגישים שאלו שסביבנו יותר יפים, יותר מוצלחים, יותר חכמים, יותר מבינים, וכד.

הדבר הזה גורם לנו מצד אחד להוריד את עצמנו, להרגיש שאנחנו לא שווים, לא טובים מספיק, שהחיים שלהם יותר טובים משלנו והלוואי והיו לנו את החיים שלהם. מה שאנחנו לא באמת יודעים, זה שכאשר אנחנו מבקשים את החיים של אנשים אחרים, אנחנו בלי משים מבקשים גם את הבעיות שלהם, את הצרות שלהם, ואת מה שאנחנו לא רואים שהם עוברים. לא כול מי שנראה מאושר, הוא באמת מאושר.

דבר שני זה שאנחנו צריכים להבין שאנחנו אנשים ייחודיים, שאנחנו לא צריכים לנסות להפוך למישהו שאנחנו לא, או להיות כמו אחרים. אנחנו צריכים להבין שאסור לנו למדוד את ההצלחה שלנו בהשוואה לאחרים, אלא בהשוואה לעצמנו בלבד. אם אתמול הרווחנו 0 ש"ח, והיום 20 ש"ח זה אומר שהתקדמנו, הרווחנו יותר מאתמול, וזה לא משנה אם זה שלידנו הרוויח 100 ש"ח או 10 ש"ח. ההצלחה והאיכות שלנו לא תלויה באחרים, ולא אמורה להיות מושוות לאחרים, אלא לעצמנו בלבד.

הדבר הזה מושתת אצלנו כול כך עמוק מכיוון שדואגים מאז שאנחנו נולדים להשוות אותנו אחד לשני, הערך שלנו נקבע ע"י השוואות, מה שגורם לנו לאט לאט להאמין בזה, ולהוריד את עצמנו עוד ועוד.

כמובן שאנחנו כן יכולים לשאוב השראה מאחרים, או ללמוד מהניסיון שלהם, אך אסור לנו להשוות את עצמנו לאחרים, אלא להתמקד אך ורק בלשפר את עצמנו, בלהיות גירסה יותר טובה של עצמנו. לעמוד מול המראה, ולראות מה אנחנו היינו רוצים לשפר, ואיך לשפר את זה. ולא לשנות דברים בעצמנו, רק כדי להידמות לאחרים.

עלינו לזכור, להשוות את עצמנו רק לעצמנו, לבדוק את ההתקדמות שלנו בהשוואה לעצמנו, ולא למדוד את ההצלחה שלנו בהשוואה לאחרים. לנסות להשיג את החיים שאותם אנחנו רוצים, ולא לנסות לבקש חיים של אחרים.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה