קיצוניות התגובה

פעמים רבות אנחנו קיצוניים בתגובה שלנו. אנחנו בוחרים בין להתעלם מהמציאות ולהמשיך לספוג פגיעות מאנשים שאנחנו משאירים סביבנו, או לחילופין אנחנו בוחרים לנתק קשר במהירות עם אנשים עם יד קלה על ההדק, ולא בהכרח בצורה הנכונה עבורנו.

אז מה בכול זאת צריך לעשות? מה הדרך הנכונה לפעול? מתי לנתק קשר, ומתי להישאר?

התשובה היא, מידתיות. לפעול במידה ובצורה שקולה, ולא בצורה קיצונית לפה או לפה.

אם אנחנו נמצאים בסביבה שלא עושה לנו טוב או עם אנשים שאנחנו מרגישים שלא עושים לנו טוב, עלינו להתרחק מאותם אנשים, ולא להשאיר אותם בחיים שלנו. אך עלינו לעשות זאת בצורה נכונה, עלינו פשוט להתרחק מאותם אנשים, אבל להיכנס עם אותם אנשים לריב או ויכוח, או להתחיל "להילחם" באותם אנשים זה מיותר ולא באמת מועיל.

כמובן שכול מקרה לגופו, ויש מקרים שחייבים להילחם באותם אנשים, אך עלינו לזכור לא למהר להילחם, לא למהר לתקוף. אם לא טוב לנו במקום מסויים עלינו פשוט לקחת צעד אחורה ולהתרחק מהמקום או מהאנשים שגורמים לנו לא להיות שלמים עם עצמנו או מורידים אותנו.

כמו כן עלינו לזכור שאם אנחנו פוחדים להגיד את דעתנו או את מה שאנחנו חושבים כי אנחנו פוחדים שייתרחקו מאיתנו או יינדו אותנו, הקשר או המקום שבו אנחנו נמצאים לא טוב עבורנו, מכיוון שאנחנו פוחדים להיות מי שאנחנו.

עלינו לזכור את זה, לזכור מה זה להיות חופשיים, ולהקפיד טוב טוב על אילו אנשים אנחנו רוצים שיהיו איתנו. כמובן שאנחנו לא צריכים רק אנשים שיסכימו איתנו, אנחנו יכולים להתפתח מדעות שונות משלנו, אך מי שגורם לנו להרגשה לא טובה ומי שמוריד אותנו, מקומו לא בחיינו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה