ניפוץ האשליה

הרבה פעמים אנחנו נמצאים באשליה, אשליה שאנחנו יוצרים לעצמנו כי זה יותר נוח.

פעמים רבות האשליה הזו גם נובעת ממה שאנחנו למדנו או ממה שחינכו אותנו, ולפעמים היא נובעת ממה שאנחנו רוצים להאמין, או ממה שאנחנו פוחדים שיכול להיות נכון.

אותה אשליה גורמת לנו פעמים רבות להיכנס לקשר לא אמיתי, לזוגיות לא נכונה, לא לשים לב לבגידה, לא לשים לב לאדם מכה, ולהתעלם מדברים נוספים בחיים שלנו.

מדוע אם כך אנחנו עושים זאת? למה אנחנו כול כך פוחדים לצאת מהאשליה הזו אם היא כול כך מזיקה לנו?

התשובה היא שאנחנו רגילים אליה, אנחנו סובלים בה, אך רגילים לסבל הזה. עם כמה נורא שזה נשמע, רובנו מעדיפים להישאר בסבל שאנחנו מכירים במקום לשבור את האשליה שאנחנו כלואים בה ולצאת לחופשי ממנה, כי המציאות מפחידה אותנו. אנחנו לא יודעים איך להתמודד איתה, אנחנו כול כך התרגלנו לחושך, שאנחנו פוחדים לצאת אל האור.

אז איך בכול זאת עלינו לצאת מהאשליה הזו?

כדי לצאת מאשליה, צריך להתבונן בה ישירות, ולהתחיל לשאול שאלות. השאלות מערערות את עוצמת האשליה, עד שהן מובילות להרס מוחלט שלה. מדוע? כי שאלות מובילות לאמת, ואשליה מבוססת על שקר, שקר שאנחנו מספרים לעצמנו.

עלינו לשאול את עצמנו, האם אנחנו מאושרים? האם הזוגיות שלנו טובה? האם העבודה שלנו טובה? האם אנחנו בני הזוג שהיינו רוצים שיהיו לנו? האם אנחנו ההורים שהיינו רוצים שיהיו לנו? האם אנחנו מוותרים לעצמנו? האם אנחנו מוותרים על עצמנו? האם אנחנו מתפשרים על החיים שלנו? האם במידה והיינו יכולים להגשים כול משאלה עלי אדמות, היינו מבקשים את החיים שאנחנו חיים עכשיו?

לאחר שענינו על השאלות הללו בכנות, וחשוב מאוד שזה יהיה בכנות, האשליה נסדקת, האור מתחיל להיכנס. זה לא נעים במיוחד, זה מסנוור לראות את האור אחרי הרבה זמן שהיינו שקועים באשליה, אך אם אנחנו נילחם בפחד מהאור ונתמודד עם האמת שמתחילה לחדור מבעד לאשליה, האשליה שלנו תתנפץ, ונתחיל לראות את המציאות.

מכאן יש לנו 2 אפשרויות, או לברוח חזרה לתוך האשליה פעם נוספת, או להתמודד עם המציאות, להתמודד עם מה שלמדנו משבירת האשליה, ולהילחם על החיים שלנו, ליצור את החיים שמגיעים לנו, ולצאת לחופשי מהאשליה שלנו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה