התמודדות עם חרדה

מדוע אנחנו נכנסים לחרדה? מה גורם לכך?

חרדה נגרמת הרבה פעמים מכך שאנחנו שופטים את עצמנו יותר מידי, ופוחדים מהתוצאות של מה שעומד לקרות, אפילו אם זה עדיין לא קרה. אם כך, כיצד ניתן להתגבר על זה? איך אפשר להתמודד עם זה?

דבר ראשון עלינו לדעת ולהבין שאנחנו לא אשמים בכך, ושאסור לנו להוריד את עצמנו או לחשוב שזה שטויות מה שאנחנו חווים. אם משהו מפריע לנו, זו לא שטות, זה משהו שיש לפתור.

אני אחלק את התשובה שלי לשני חלקים, אסביר איך להתמודד עם התקף החרדה ברגע שמקבלים אותו, ואסביר איך לגרום לזה להיפסק לחלוטין.

אז קודם כול, ברגע שמקבלים את התקף החרדה הזה, מכול סיבה שהיא, צריך לקחת אויר לריאות שלנו, להחזיק את האויר בפנים בזמן שאנחנו סופרים עד 10, ואז לשחרר את האויר באיטיות. ככה לחזור על זה כ – 10 פעמים. לאחר מכן יש לנסות לשחרר את המחשבה שהובילה אותנו לאותו התקף חרדה, ולמקד את המחשבה שלנו במשהו חיובי כלשהו, משהו שגורם לנו שמחה, אושר, תקווה וכד. כלים אלו נועדו להתמודד עם ההתקף ברגע שהוא קורה. 

דבר שני, ואולי החשוב מכול זה איך לגרום לאותם התקפים להפסיד, מכיוון שזה פוגע באיכות החיים שלנו. כדי לגרום להתקפים הללו להיפסק עליינו להבין ממה הם נגרמים ולעקור את זה מהשורש. 

כדי לעקור את זה מהשורש עלינו לענות בכנות לעצמנו על השאלות הבאות:

(1) איך היחסים שלך עם ההורים שלך?

(2) איך היחסים שלך עם האחים שלך?

(3) איך היחסים שלך עם חברים / חברות שלך?

(4) ממתי את חווה את ההתקפים הללו?

(5) מה גרם לכך לראשונה?

לאחר שנדע את התשובות לשאלות הבאות נוכל בצורה נכונה וטובה למצוא את שורש הבעיה ולאחר מכן לעקור שורש זה. גילוי שורש הבעיה הוא 50% מהגעה לפתרון הבעיה. להדחיק ולברוח ממנה לא יוביל אותנו לפתרון אלא רק ייגרום לדברים להחמיר. גם אם אנחנו לא מאמינים שאפשר לגרום לדברים הללו להפסיק, זה ניתן, ואפשרי, ואסור לנו לוותר על האושר והשלווה שמגיעים לנו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

One thought on “התמודדות עם חרדה

  1. מילים כדורבנות בסופו של דבר צריך גם שהחרדות והפחדים שלנו לא משקפות את המושג שנקרא רצון ואי רצון ולכן גם אין ממה לפחד מהפחד ולקטוע את השורש של הכץ לפני שהוא מצמיח ענפים שבסופו של דבר הענפים האלו מייצגים את החרדה והפחד ולט את הרצון האמיתי שלך. אתה זה שהפכת את הפחד לרצון כשהוא לא.

כתיבת תגובה