איך להרגיש שלמים עם עצמנו?

פעמים רבות אנחנו לא מרגישים שלמים עם עצמנו, אנחנו מרגישים שמשהו חסר, שאנחנו לא באמת אוהבים את מי או את מה שאנחנו, ולא באמת שלמים עם עצמנו. מדוע הדבר הזה קורה? מה גורם לו?

הדבר הזה קורה כתוצאה מכך שאנחנו רואים את החסרונות שלנו ומסירים את מבטנו מהייתרונות שבנו. אנחנו נשאבים למצב שבו אנחנו רואים רק מה לא טוב בנו, ומתעלמים מכול מה שכן טוב בנו. דבר זה גורם לנו להוריד את עצמנו עוד ועוד ועוד.

דבר נוסף שגורם לכך זה הסביבה שבה אנחנו נמצאים. הרבה פעמים אנחנו נמצאים בסביבה שמורידה אותנו וגורמת לנו להרגיש לא בנוח עם עצמנו, דבר שגורם לנו להוריד את עצמנו עוד יותר, ולהפסיק להאמין בעצמנו.

והדבר האחרון ואפשר להגיד הכי חשוב, זה המסכות שאנחנו שמים על עצמנו, אותן מסכות שגורמות לנו לשחק כאילו אנחנו אנשים אחרים רק כדי שיחשבו עלינו דברים טובים ולא יישפטו אותנו.

אז כדי להיות שלמים עם עצמנו עלינו להבין קודם כול מה הנקודות חוזק שלנו, ולהעצים אותן. עלינו להבין מה הנקודות חולשה שלנו, ולראות איך אנחנו משפרים אותן והופכים אותן גם לנקודות חוזק. עלינו לא לאפשר למילים של אחרים להוריד אותנו, ולהיות בטוחים בעצמנו ובמה שאנחנו רוצים לעשות. והכי חשוב, להסיר את המסכות שאנחנו שמים על עצמנו ולהפוך למי שאנחנו באמת, ומי שזה לא טוב לו, בעיה שלו ושלו בלבד.

כשאנחנו לא שלמים עם עצמנו, אנחנו פועלים לא נכון, ומהסיבות הלא נכונות, והורסים את עצמנו ואת ההצלחה שלנו.

נכון, זה לא פשוט להגיע לשלמות עצמית, וזהו אתגר שרבים מאיתנו מנסים להימנע ממנו. אך כול עוד נימנע ממנו לא נוכל להיות באמת מאושרים, ולכן עלינו לקחת את עצמנו בידיים, ולהחליט שאנחנו הופכים להיות שלמים עם עצמנו, ולא מוותרים על מי שאנחנו באמת.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה