מדפסות

מדפסת היא חומרת מחשב ומשמשת אמצעי פלט של תדפיס כתב או גרפי על גבי גיליון נייר, מעטפה, שקף ועוד. מדפסת יכולה להתחבר למחשב אישי ולשמש חלק מחומרת הפלט שלו או לחלופין לשמש מדפסת רשת המשרתת משתמשים רבים. החיבור הנפוץ בין המחשב והמדפסת הוא חיבור בכבל תקשורת אולם בחלק מהמדפסות קיים ממשק תקשורת אלחוטי.

 1. פקס (RJ11) => האם למדפסת יש חיבור לפקס
 2. סריקה => האם ניתן לסרוק במדפסת
 3. העתקה => האם אפשר להעתיק במדפסת
 4. הדפסה דו צדדית => האם המדפסת תומכת בהדפסה דו-צדדית
 5. איכות הדפסה מקסימלית => מדפסות עם רזולוציה גבוהה יותר, מסוגלות לייצר תוצאה בעלת פרטים רבים יותר. למדפסת אין בהכרח מידת dpi אחת. זה תלוי באופן ההדפסה ובהגדרות מנהל ההתקן (תוכנת ההדפסה של המדפסת). צפיפות הנקודות שכל מדפסת מסוגלת לייצר, תלויה בעיקר בסוג טכנולוגית ההדפסה שלה. מדפסת סיכות, למשל, אשר עובדת בעזרת סיכות זעירות המכות על סרט דיו, היא בעלת רזולוציה נמוכה יחסית, בדרך כלל בטווח של 60 עד 90 dpi. מדפסת הזרקת דיו מרססת דיו דרך חורים זעירים, ומסוגלת להגיע לרזולוציה של 240 עד 1440 dpi. מדפסת לייזר מפזרת טונר באמצעות מטען אלקטרו-סטטי, ומסוגלת להגיע לרזולוציה של 600 עד 1800 dpi. לעומת זאת, מכונה לייצור גלופות או פילמים לדפוס אופסט, המייצרת נקודות על המצע באמצעות קרן לייזר, יכולה להגיע לרזולוציה של 2540 dpi ואף למעלה מזאת.על התקן הפלט מוטלת הדרישה לייצג מספר סביר של גוני ביניים, כך שתמונות ואלמנטים גרפיים יוכלו להיות מודפסים באיכות מניחה את הדעת. כאשר מספר הגוונים קטן מדי, תופעות כגון פוסטריזציה, קיטועים במעברי צבע הדרגתיים ואובדן פרטים, מופיעות ומורידות מאיכות ההדפסה.
 6. גודל דף => האורך והרוחב של דף A0 נקבעו כך ששטח הדף הוא מטר רבוע אחד (גודל הדף הוא: 841×1189 מילימטר). בשפת הדפוס והשרטוט נקרא גודל A0 “גיליון”, A1 נקרא “חצי גיליון” ו-A2 נקרא “רבע גיליון”. A4 (שגודלו 297×210 מילימטרים = 1/16 מטר רבוע) הוא הדף הנפוץ ביותר מסדרה זו למטרות ביתיות ומשרדיות, ומשמש למדפסות ביתיות ומשרדיות ומכונות צילום באיחוד האירופאי ובמדינות רבות נוספות, בהן ישראל. גודל זה מקביל, אך לא זהה בגודלו, לסטנדרט ה-“Letter”, בו נעשה שימוש בארצות הברית וקנדה, שגודלו ½8 על 11 אינץ’ (215.9 × 279.4 מילימטר). A5 הוא הגודל של דף מחברת סטנדרטי.
 7. WIFI => האם המדפסת תומכת בוואיפאי
 8. אינטרנט (RJ45) => האם למדפסת יש חיבור חוטי לאינטרנט
 9. שבב NFC => תקשורת טווח אפס (מאנגלית: Near Field Communication, ובראשי תיבות NFC) הוא תקן המכיל קבוצה של פרוטוקולי תקשורת לקשר רדיו, המשמשים בעיקר טלפונים חכמים בעת שאלו נמצאים בטווח נגיעה (או סנטימטרים ספורים). כיום התקן משמש לביצוע תשלומים, העברת נתונים בין מכשירים קרובים (כגון קבצים, אנשי קשר, ותיאום הגדרות טכניות בין מכשירים).
 10. הדפסה מאנדרואיד => האם יש אפשרות להדפיס ממכשירי אנדרואיד
 11. הדפסה מאפל => האם יש אפשרות להדפיס ממכשירי אפל
 12. מספר ראשי דיו \ טונרים => כמות ראשי הדיו \ הטונרים שיש במכשיר
 13. סוג דיו \ טונר => מה סוג ראש הדיו \ הטונר
 14. כבר USB => האם יש חיבור USB למדפסת
 15. טכנולוגיה =>
  • לייזר =>​ מדפסת לייזר היא מדפסת בה אחד השלבים המרכזיים בפעולת ההדפסה מבוסס על שימוש בקרן לייזר. הומצאה בידי גרי סטארקוות’ר במרכז המחקר זירוקס פארק. אופן פעולת מדפסת הלייזר דומה מאוד לאופן פעולתה של מכונת צילום, היות ששתיהן מבוססות על טכנולוגיית הזירוגרפיה.
  • הזרקת דיו => מדפסת הזרקת דיו (אנגלית: Inkjet) היא מדפסת הפועלת בטכנולוגית הדפסה המבוססת על סדרת מזרקים זעירים המתיזים טיפות דיו קטנות אל הנייר העובר מתחת לרצועה שבה הם נמצאים. ראש ה”מזריק דיו” כמעט צמוד לנייר בעת ההדפסה, כשראש הדיו נמצא במקום הנקבע על ידי המערכת הוא מתיז כמות מזערית של הדיו על הנייר ושואב את הדיו המיותר על מנת למנוע היווצרות כתמים. פעולה זו מתבצעת על ידי צינור מזערי שעוביו קטן יותר מעוביה של השערה האנושית.
 16. הדפסת תמונות => מדפסת להדפסת תמונות מהסמארטפון
גדלים של נייר הדפסה

Comments

כתיבת תגובה