להתחבר עם אנשים

איך אנחנו יכולים להתחבר עם אנשים? מה אנחנו מוכנים לעשות כדי להתחבר? מה אסור לנו לעשות כדי להתחבר?

הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו ללא מעגל חברתי, בין אם זה בעקבות מעבר עבודה, דירה, בית ספר, עיר, וכד. המעבר הזה שמכניס אותנו למקום חדש ולא מוכר הרבה פעמים גורם לנו לתקופה של בידוד מסויים כתוצאה מכך שאנחנו לא רגילים למקום.

פעמים רבות אנחנו כול כך כמהים לחברה שתהיה סביבנו באותו זמן, שאנחנו מוכנים לאפשר לאותם אנשים ללעוג לנו, ומשקרים לעצמנו שזה סתם בצחוק. או לחילופין אנחנו פוחדים להראות מי אנחנו באמת כדי שלא יישפטו אותנו ושנוכל להיכנס בייתר קלות לחברה החדשה שאליה הגענו.

הנקודה היא, שברגע שאנחנו לא באמת אנחנו, ברגע שאנחנו לא כנים עם עצמנו ועושים הכול רק כדי שיאהבו אותנו אנחנו לא באמת משיגים חברים, אנחנו משיגים אשליה. וכמה שנשכנע את עצמנו שלא כך הדבר, עמוק בפנים אנחנו נדע שזו אשליה, ונדע שאנחנו בודדים, ולא באמת מוקפים בחברים.

אז מה בכול זאת צריך לעשות?

קודם כול עלינו לנצל את הזמן הזה של הלבד על מנת להכיר את עצמנו, להבין את עצמנו, לדעת מה אנחנו אוהבים ומה לא, מי אנחנו באמת, ומה הסגנון שלנו, הסגנון האמיתי ולא זה שאנחנו מאמצים כדי להתקבל לקבוצה מסויימת. לאחר שאנחנו הבנו את זה, ויש לנו את הנקודות והקווים האדומים שלנו אנחנו יכולים להתחיל ליזום, להתחיל להתקרב לקבוצות מסויימות, קבוצות שמתאימות למי שאנחנו באמת, וכמובן לשמור על כך שאנחנו לא משתנים כדי למצוא חן בעיני מישהו (כמובן שאין פסול לשנות דברים שלא טובים בנו אם הם פוגעים במישהו וכן אם אנחנו באמת חושבים שזה לא טוב, ולא רק כי אנחנו נגררים או מושפעים מהסביבה).

עלינו לזכור שכדי להתחבר עם אנשים עלינו קודם כול להתחבר עם עצמנו ולהבין מי אנחנו באמת, לסמוך על עצמנו, ולדעת מה הערך שלנו. עדיף חבר אחד אמיתי ממאה חברי אשליה.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה