טאבלטים

מחשב לוח (מוכר גם בשם באנגלית – טאבלט) הוא מחשב נייד בעיצוב משטח אחד. מסך המגע שלו מאפשר לעשות שימוש במחשב בעזרת סטיילוס (עט סטיילוס), או במגע אצבע, כתחליף לעכבר ומקלדת. מחשב לוח כולל לעיתים גלישה סלולרית ויש כאלה הכוללים אפשרות לביצוע שיחות טלפון (בעיקר טאבלטי 7 אינץ’). רובם כוללים את מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, iOS של אפל, או את Windows של מיקרוסופט. המשתמש יכול להזין טקסט למחשב בעזרת זיהוי כתב יד או בעזרת מקלדת וירטואליתהמוצגת על הצג. ניתן גם לחבר למחשב מקלדת חיצונית בחלק מהטאבלטים (בעזרת חיבור USB או בעזרת חיבור בלוטות’).

הצגת מחשב הלוח הראשון למכירה המונית הייתה עם יציאת מערכת ההפעלה Microsoft Windows XP Tablet PC Edition ברבעון השלישי של 2002. לפני כן מחשב הלוח היה בשימושן של תעשיות קטנות, רפואה וממשלה.

העניין במחשבי לוח לא היה גדול עד שנת 2010, אז הציגה חברת אפל במסיבת עיתונאים מחשב לוח בשם iPad, שהכניס לחברה שישה מיליארד דולר לאחר שנמכרו 9.25 מיליון יחידות ברבעון. הדבר גרר הצגת מכשירים דומים מצד חברות אחרות, וגרם להתעניינות מרובה במחשבי לוח. האייפד אמנם לא היה מחשב הלוח הראשון אך הוא גרם למהפכה שהפכה את מחשבי הלוח לנפוצים מאוד.

לחברת מיקרוסופט יש סדרת מחשבי לוח מבוססי windows בשם Surface ,לסמסונג יש מחשבי לוח בסדרת גלקסי .

  1. כול הגדרות טלפונים סלולרים מתאימים גם פה. מה שלא רשום כאן לקרוא את ההסבר בטלפונים סלולרים.
  2. גודל מסך => מ 7” עד 12.9”
  3. מערכת הפעלה => ווינדוס, אנדרואיד, IOS
  4. מקלט GPS => האם תומך או לא
  5. נפח זיכרון מובנה => מ 8GB עד 512GB
  6. סוג תקשורת => וויאפאי, 3G, 4G
  7. תחנת עגינה => האם כולל או לא
  8. יצאת וידאו => האם יש או לא? ואיזו? (לרוב מיקרו HDMI)
  9. IP68 => אומר שמדובר בטאבלט מוקשח עם התקן הנ”ל

Comments

כתיבת תגובה