דיסק קשיח חיצוני

 1. נפח => עד כמה אפשר לשמור (נע בין 500GB ל 16TB)
 2. ממשק =>
  • USB 2.0 => ​גרסה זו יצאה לשוק באפריל 2000 והביאה שיפור משמעותי יחסית לגרסה USB 1.1 הישנה יותר. שינוי זה התבטא בעיקר במהירות העברת נתונים של עד 480 מגהביט לשנייה (פי 40 מהגרסה הקודמת). בנוסף לכך, גרסה זו תומכת לאחור בכל ההתקנים העובדים בממשק USB 1.1 ומשתמשת באותם מחברים, מתאמים וכבלים. תקן USB 2.0 אף מתחרה בתקן FireWire הנפוץ במחשבי מקינטוש שמגיע לקצב של עד 800 מגהביט, אם כי חלק מהמחשבים הנמכרים כיום תומכים בשני התקנים.
  • USB 3.0 => גרסת USB 3.0, אשר הוכרזה בנובמבר 2008, מאפשרת העברת קבצים במהירות של עד 4.8Gbps (בערך פי עשרה מתקן USB 2.0), ארגון התקינה USB-IF הודיע ב-CES 2013 כי מהירות תקן ה-SuperSpeed USB הנוכחי יוכפל ב-2014 ויגיע עד 10 ג’יגה ביט לשנייה (10Gbp/s), מהירות הזהה לזו של תקן ה-Thunderbolt של אינטל. בנוסף לשיפור במהירות העברת המידע, כוללת גרסה 3.0 גם צריכת חשמל מופחתת ביחס לגרסאות הקודמות (USB 1.1, USB 2.0) וסינכרוניזציה משופרת בהעברת המידע מההתקן למחשב, שיפור הסינכרוניזציה בא לידי ביטוי בצפייה בסרטוני וידאו ושמיעת מוזיקה ישירות מהתקן האחסון המחובר למחשב במהירות רבה ומשופרת יותר להבדיל מהתקן הקודם USB 2. לוחות אם ומחשבים המכילים תקן זה החלו להופיע בשוק בסוף 2009 ובתחילת 2010, ישנה הצלחה רבה לתקן USB 3.0, עם כמעט 500 מיליון מוצרי SuperSpeed USB בשוק בשנת 2013.
  • USB TYPE C => בסוף 2013 הכריזה קבוצת USB 3.0 Promoter על פיתוח מחבר ה-USB הבא. המחבר החדש, Type-C, מתבסס על הטכנולוגיות של USB 3.1 & USB 2.0 ונועד לענות על הדרישה למחבר מתקדם יותר מבחינת גודל, שימושיות ומהירות[2]. המחבר מאופיין במספר תכונות: עיצוב חדש לגמרי עם התאמה לטלפונים וטאבלטים, גודל קטן יותר מהמחברים שהיו קיימים לפניו, המחבר יכול להתחבר בכל כיוון, בניגוד למצב במחברים שלפניו בהם ניתן היה לחבר רק בכיוון אחד, תאימות לתקן טעינה 1.2, תאימות מסוימת לשדרוגים עתידיים.
   חיבור לרשת => האם הדיסק תומך בחיבור לאינטרנט (ליצירת ענן פרטי)
  • E-SATA => ראשי התיבות משמעם External Serial Advanced Technology Attachment שזה בעצם חיבור SATA המוכר לכולם(אני מקווה) שנוצר לפני שנים אחדות ואט אט החליף בשנים האחרונות את חיבור ה ATA או IDE שהיה נהוג במשך הרבה מאד שנים.
   חיבור SATA נותן יתרונות רבים כגון מהירות העברת נתונים גבוה יותר עם מגבלה גבוה יותר של אורך כבל(עד 2 מטר מול 50 ס”מ בכבל IDE ), כבל דק וצר יותר שתורם לאיורור פשוט יותר של המארז וגם אפשרות ל”חיבור חם” של התקנים.
   חיבור eSATA הוא בעצם המתחרה מול התקני החיבור החיצונים האחרים הקיימים היום כגון USB 2.0 ו FIREWIRE 400.
   מהירות העברת הנתונים של eSATA גבוה פי 3!!! מ USB ו FIREWIRE בגירסאות החדשות מה שמעלה ישר את השאלה, אז למה כולם לא משתמשים בזה?
   התשובה היא כי לעומת החיבורים האחרים, חיבור זה דורש ספק כוח חיצוני להתקן שמתחבר לחיבור זה, להבדיל מחיבור USB או FIREWIRE שלא דורשים ספק כוח חיצוני.(תתארו לכם DISK ON KEY עם ספק כוח).
  • FIREWIRE 800 => הוא תקן לתקשורת טורית, הנפוץ במחשבים אישיים ובמצלמות וידאו. FireWire מציע מהירות גבוהה להעברת נתונים בזמן אמת. מחשבים מודרניים רבים מצוידים ביציאת FireWire ואם אין יציאה מובנית במחשב ניתן להוסיף כרטיס FireWire מתאים. כמעט כל מחשבי מקינטוש של אפל מצוידים ביציאת FireWire החל מ־1995, וגם חברת סוני החליטה לצייד את כל המחשבים שלה ביציאה זו. חברות רבות נוספות מוסיפות את התקן, במקביל לתקן USB גרסה 2, לדוגמה נגן iPod של אפל, שיכולת ה־FireWire שלו מאפשרת להטעין קובצי שירים למכשיר תוך שניות ספורות ואף להטעין את הסוללה דרך הכבל. כרטיס טלוויזיה רגיל דורש חיבור של 4 כבלים שונים לפחות בין מצלמת וידאו לבין המחשב, כניסת אות למחשב, יציאת אות מהמחשב, כניסת קול למחשב, יציאת קול מהמחשב ולעיתים כבל סינכרון, כבל שליטה במכשיר הווידאו, וכבל נפרד לחיבור לצג. לעומת זאת, כבל FireWire הוא כבל אחד שבו נכללים כל הצרכים.
  • THUNDERBOLT => ממשק לחיבור התקנים חיצוניים למחשב. הוא משתמש בפרוטוקול קלט/פלט ומיושם בדרך של יציאה טורית. הממשק פותח על ידי אינטל בשיתוף פעולה צמוד עם אפל והוא מתחבר ליציאת Mini DisplayPort. החיבור מאפשר קריאה וכתיבה של מידע בו-זמנית, תומך במהירויות גבוהות ואף מאפשר לשרשר רכיבים.
 3. גודל => 2.5 או 3.5 אינץ
 4. חיבור חשמל חיצוני => האם יש לדיסק חיבור חשמל חיצוני
 5. תמיכה במערכות הפעלה => באילו מערכות הפעלה תומך הדיסק הקשיח
 6. SSD => מטרתם של זיכרונות אלו לשמש תחליף לדיסק קשיח (HDD). מהירותם נובעת מכך שהם אינם מכילים חלקים נעים ולכן זמן הגישה קצר. כמו כן צריכת החשמל נמוכה יותר (לרוב, למעט כונני SSD בעלי ביצועים גבוהים במיוחד), המשקל קטן יותר, והפעולה שקטה יותר משום שכאמור, אין חלקים נעים. תכונה זו מגדילה גם את האמינות של הכונן. לעומת זאת, המחיר למגה־בייט של אחסון גדול יותר, הקיבולת המקסימלית קטנה יותר, ובמקרים מסוימים אורך החיים שלו עשוי להיות קצר יותר משל דיסק קשיח. על מנת לאפשר את שילובם של כונני ה־SSD במערכות שנבנו באופן המכוון לדיסקים קשיחים, ה־SSD מדמה דיסק קשיח באמצעות מנגנון וירטואליזציה ממוחשב המותקן בבקר שלו.

Comments

כתיבת תגובה