בגידה בעצמך

בגידה לא פחות כואבת והרסנית מבגידה של מישהו אחר בנו, היא הבגידה שלנו בעצמנו.

יש פעמים שאנחנו בוגדים בעצמנו, בוגדים במה שאנחנו מאמינים בו, בוגדים בחלומות שלנו, בוגדים בערכים שלנו, בוגדים במי שאנחנו באמת. ולמה? כי אנחנו פוחדים, או כי אנחנו רוצים לרצות אנשים אחרים או כי אנחנו לא רוצים לראות את האמת כי היא כואבת לנו מידי.

עלינו להבין שבגידה בעצמנו היא משהו הרסני ביותר. אדם שבגד בנו אנחנו יכולים להוציא מהחיים שלנו, אך אם אנחנו בוגדים בעצמנו אנחנו במעגל סגור של הרס.

אז איך להמנע מלבגוד בעצמנו? קודם כול עלינו לדעת מה העקרונות שלנו, מה הערכים שלנו, מה האמונות שלנו. לאחר מכן עלינו לבדוק האם זה הגיוני, מה הסיבות לכול אחד מהדברים הללו, והאם זה תורם לנו או הורס אותנו.

לאחר שעשינו את המיון הזה בצורה כנה, עלינו להסתכל על החיים שלנו, ולראות האם אנחנו לא בוגדים במי שאנחנו, האם אנחנו באמת נאמנים לעצמנו בכול הרבדים שבחיים שלנו?

לעשות את הדבר הזה, זה אחד מהדברים הכי לא פשוטים שאפשר לעשות, אך זה אחד מהדברים החשובים ביותר שאנחנו צריכים לעשות. עלינו לקחת בחשבון לפני שאנחנו יוצאים למסע הזה, שזה לא הולך להיות מסע קל ופשוט, ושלא בטוח שנאהב את כול הדברים שנלמד על עצמנו. אך לאחר שנעשה את זה, נצא אנשים חדשים, שבאמת נאמנים לעצמם וכתוצאה מכך מסוגלים להיות מאושרים יותר, ולהצליח הרבה יותר.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה