אפקט השירותים

למה אנחנו מוכנים להישאר במקום שלא טוב לנו בו? מה הסיבה שאנחנו מוכנים לסבול, ולמרות שאנחנו יודעים שאנחנו סובלים אנחנו לא קמים והולכים?

מישהו אמר פעם משפט מאוד נכון בנוגע לזה. זה בדיוק כמו שאנחנו נכנסים לשירותים ציבוריים. בהתחלה זה מסריח מאוד ואנחנו בקושי סובלים את הריח, אך לאט לאט ככול שאנחנו שם יותר, אנחנו מתחילים להתרגל לריח וזה מפסיק להפריע לנו. זו בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו לא קמים ולא הולכים ממקום שלא טוב לנו בו. כי אנחנו מתרגלים אליו.

בדיוק כמו בדוגמא עם השירותים, גם בחיים שלנו אנחנו מתחילים להתרגל ולהשלים עם המצב שלנו, בין אם זו עבודה שלא טוב לנו בה, זוגיות שלא עושה לנו טוב, וכול רובד ורובד בחיים שלנו. אנחנו מוותרים לעצמנו ומוותרים על עצמנו. אנחנו לא מרגישים שאנחנו מתרגלים ל"סירחון", ולכן אנחנו מפסיקים לנסות למצוא פיתרון אחר.

מרוב שאנחנו מתרגלים לחיים של ויתור, אנחנו פוחדים לנסות משהו אחר, כי אנחנו לא יודעים לאן הוא יוביל, אז אנחנו בוחרים להישאר במקום המוכר שאליו אנחנו רגילים, גם אם הוא לא טוב לנו ולא עוזר לנו בשום דבר.

אז איך בכול זאת אנחנו יכולים לצאת מזה? איך לקחת אחריות על החיים שלנו?

דבר ראשון עלינו לחזור ולהריח את ריח "הסירחון". למרות שזה לא פשוט עלינו להזיז הצידה את השקרים והסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו ולהביט לאמת בעיניים. עלינו להודות בפני עצמנו בדברים שלא גורמים לנו אושר בחיים, בין אם זוגיות או עבודה או כול דבר אחר, וכן בדברים שכן גורמים לנו אושר. ואז ברגע שאנחנו רואים שוב את המציאות, ברגע שאנחנו שוב מריחים את "הסירחון", אנחנו צריכים לקבל החלטה לשנות את זה.

ההחלטה הזו לא פשוטה בכלל, והיא בפני עצמה מצריכה מאיתנו כוחות נפשיים עצומים, אך לאחר שניקח אותה אנחנו לא נתחרט על ההחלטה הזו. אנחנו נשתמש בהחלטה הזו על מנת לשנות את מה שצריך, וליצור את החיים שאותם אנחנו רוצים. עלינו להבין מה לא טוב לנו ומה עלינו לעשות על מנת לשנות את זה.

עלינו לזכור שאין דבר כזה "מאוחר מידי". לכול אחד ואחת מאיתנו מגיע אושר, ובכוחנו להשיג אותו, ולא לוותר עליו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה