כוחה של השלווה

כמה פעמים אנחנו נותנים ללחצים חיצוניים להשפיע על החיים שלנו? כמה פעמים אנחנו נותנים לדברים או לאנשים שמסביבנו להשפיע על מצב הרוח שלנו? לקבוע אם נכעס או נצחק, אם נילחץ או נרגע?

על מנת לא לאפשר לגורמים אחרים להשפיע עלינו, אנחנו צריכים ללמד את הנפש שלנו להיות שלווה תמיד. עלינו לדאוג שהשלווה שלנו תצא מתוכנו ולא תושפע מהסביבה.

עלינו להבין שאם נילחץ ונכעס זה לא באמת יעזור במשהו ולא יישנה משהו. אם עכשיו 08:00 ואנחנו היינו צריכים להיות בעבודה ב 07:30, זה שניכנס להיסטריה וללחץ ונכעס ונאשים את כול העולם ואישתו, לא יישנה את התוצאה הסופית. במקום זאת, עלינו לקחת נשימה עמוקה, לנשום, ולהבין מה עשינו לא טוב ולא נכון שגרם לנו לאחר, ואיך אנחנו יכולים לשפר את זה על מנת שמקרה זה לא ישוב.

וזו רק דוגמא אחת מיני רבות, ואם נפעל ככה נראה ששלווה עוזרת לנו הרבה יותר טוב לפתור בעיות ואתגרים בחיים שלנו, ולמצוא את הפיתרון במקום להתמקד בבעיה.

בדיוק באותו אופן גם לכעוס ולהתעצבן לא באמת יעזור לנו או ייקדם אותנו לאנשהו. כשאנחנו כועסים ופועלים מתוך הכעס שלנו אנחנו לעיתים עושים או אומרים דברים שאנחנו מתחרטים עליהם אחר כך, אך זה כבר מאוחר מידי. עלינו להבין שכעס וזעם לא פותרים לנו את הבעיות, ואם במקום לצעוק לכעוס ולהתמקד בכעס שלנו, נדבר בשקט, ננסה לדון עם האדם השני ברוגע ולהבין אותו, יהיה הרבה יותר קל לפתור את הבעיה מבלי להגיע לפסים לא יפים של כעס.

כמו כן, עלינו לזכור שבמידה ואנחנו יודעים שסביבה מסויימת לא טובה עבורנו, ורק גורמת לנו למתח ולכעס, קודם נראה אם זה לא משהו שקשור אלינו ושאם נשנה אותו התוצאה תשתנה. במידה ואנחנו מבינים שזה לא קשור אלינו אלא לקבוצה שבה אנחנו נמצאים, רצוי להתרחק מהקבוצה שגורמת לנו לזה, אך זה רק לאחר שאנחנו בדקנו עם עצמנו בכנות האם זה תלוי בנו או לא.

לסיכום, עלינו לזכור שהשלווה שלנו תלויה רק בנו, וכשאנחנו פועלים משלווה, ולא מחליטים החלטות מלהט הרגע, אנחנו פועלים נכון, ולא מצטערים אחר כך.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה