המרדף לאהבה

פעמים רבות אנחנו רודפים אחרי יחס, אחרי אהבה.

אנחנו מוכנים פעמים רבות לוותר על מי שאנחנו, לספוג השפלות, להתרפס, העיקר להרגיש שאותו אדם אוהב אותנו ורוצה להיות בחברתנו.

אנחנו רואים את זה הן בקשר זוגי והן בקשר חברי, הוויתור העצמי הזה רק כדי שאותו אדם לא יילך, רק כדי שלא נהיה לבד, רק כדי להרגיש אהבה.

האמת היא שזו אשליה ולא יותר מזה. אשליה חמורה מאוד שלא באמת מעניקה לנו אושר או שלווה.

אנחנו לא באמת נאהבים, ואנחנו לא באמת מאושרים, אנחנו סובלים בצורה הזאת, כי האנשים שאיתם אנחנו נמצאים לא באמת אוהבים אותנו, אלא נהנים שאפשר להשפיל אותנו ולבוז לנו, ואנחנו עדיין נבוא מהפחד לא להיות לבד. מהחשש שהם יילכו.

אנחנו פעמים רבות מתעלמים מהמציאות, ומספרים לעצמנו שהם כן אוהבים אותנו, הם כן חברים שלנו, וזה הכול סתם בצחוק.

עלינו לזכור שאהבה אמיתית מבוססת על כבוד, עלינו לזכור שאם מישהו אוהב אותנו הוא ייכבד את הרצונות שלנו ואת הדעות שלנו, עלינו לזכור שאם מישהו רוצה להיות בחברתנו זה לא בתנאי שנאפשר לו ללעוג לנו או להשפיל אותנו, ולא בתנאי שנוותר על מי שאנחנו.

אנחנו לא צריכים לעשות שום דבר שאנחנו לא באמת רוצים לעשות, רק כדי לרצות את האחרים ולא להרגיש שונים או לבד. כי אם אנחנו מוותרים על עצמנו כדי לא להיות לבד, אנחנו הרבה יותר לבד ממה שאי פעם דמיינו.

עלינו לאהוב את עצמנו מספיק כדי לא לוותר על מי שאנחנו, ולדעת שאם מישהו באמת רוצה להיות איתנו, זה כי הוא באמת אוהב את מי שאנחנו, הן בפן הזוגי והן בפן החברתי.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו 🙂

Comments

כתיבת תגובה