בגידה ונפילה

הבגידה הכי כואבת לנו היא בגידה מאנשים שאנחנו בוטחים בהם, מאנשים שאנחנו סומכים עליהם ומאמינים בהם. מול אנשים אלו אנחנו מורידים את ההגנות שלנו ומאפשרים להם להיכנס לחיים שלנו, וכאשר אותם אנשים בוגדים בנו הכאב הרבה יותר הרסני מאשר מאנשים שאנחנו יודעים ומצפים מהם שיינסו לפגוע בנו.

הדבר הזה נכון בנוגע לבגידה בזוגיות, בחברות, ובכול נושא שיש.

כשאנחנו חווים בגידה זו דקירה בגב שמורידה אותנו ומפילה אותנו לגמרי. מה שהכי מתסכל אותנו זה שאנחנו לא מבינים איך אותו אדם שסמכנו עליו בוגד בנו בצורה כזו, ותוקע לנו סכין בגב בצורה כזו.

אז איך אפשר להימנע מבגידות? איך אפשר להימנע מסוג זה של פגיעה והרס?

התשובה היא שאין אפשרות להימנע מזה לחלוטין כי זה לא משהו שבשליטה שלנו, אך יחד עם זאת אנחנו יכולים להפחית את הסיכוי שדבר כזה ייקרה ע"י כך שנשים לב טוב את מי אנחנו מקרבים אלינו, נפקח עיניים ולא נתעלם מנורות אזהרה שתמיד יש אך אנחנו נוטים לסרב להתייחס אליהם. עלינו לבדוק את האדם טוב טוב לפני שאנחנו מכניסים אותו לתוך הלב שלנו.

יש הרבה שאומרים שבשביל לא להיפגע צריך למנוע מאנשים מלהיכנס ללב שלנו, ועל ידי כך הם לא יוכלו לבגוד בנו ולפגוע בנו. אך לא כך הדבר. ברגע שאתה חוסם את עצמך לאנשים באופן כללי אתה כבר פוגע בעצמך, מכיוון שאתה מונע גם מאנשים טובים שכדאי לך שיהיו בחיים שלך מלהתקרב אלייך. כלומר אתה נותן לאותו אחד שבגד בך ופגע בך, להמשיך לשלוט בחיים שלך גם הרבה אחרי שהוא הלך.

אסור לנו לעולם להשליך את הפגיעה שפגעו בנו על אדם שלא פגע בנו, אך כן כפי שציינתי קודם לכן, עלינו לפקוח את עיניינו לנורות אזהרה, ולבדוק את הדברים, לא בהיסטריה, לא בכעס, אלא בשקילות הדעת ובחוכמה.

הרבה אנשים שולחים לי שאלות בנושא הזה, והדבר המשותף לרובם הוא שהם פשוט התעלמו מהנורות אזהרה שהיו סביבם, וזו הנקודה הכי חשובה שצריך לעשות, בין אם מדובר בקשר זוגי או בקשר חברי או בכול קשר אחר.

שיהיה המשך יום נפלא של נאמנות ואמינות לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה