אם סינדרלה הייתה חוזרת לקחת את הנעל, היא לא הייתה נסיכה

אם סינדרלה הייתה חוזרת לקחת את הנעל, היא לא הייתה נסיכה.

שימו לב מה המשפט הזה בא ללמד אותנו. הוא בא ללמד אותנו שלפעמים גם אם נראה לנו שהמזל לא לצידנו, גם אם נראה לנו שחבל שדברים כלשהם קרו, עלינו להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה, כי לפעמים גם אם אתה לא רואה את זה עדיין, היא קיימת.

בדיוק כמו בסיפור של סינדרלה, שכביכול נפלה לה הנעל והיא לא הספיקה לקחת אותה בבריחתה, היא יכולה בהתחלה לחשוב שהמזל לא לצידה כי היא עם נעל אחת, בשעה שבמידה והיא כן הייתה לוקחת את הנעל הנסיך לעולם לא היה מוצא אותה ולא מוציא אותה מהמקום שבו היא נמצאת על מנת להפוך לנסיכה.

אותו דבר בנוגע לדברים שקוראים לנו בחיים, פיספוס של אוטובוס, איחור כלשהו, עיכוב, פקק, פנייה לא נכונה וכד.

הרבה פעמים אנחנו לא רואים את זה בהתחלה, אבל לפעמים זה שהדברים הללו קורים, נועד דווקא כדי לקדם אותנו ולהועיל לנו, או אף להגן עלינו.

לא סתם אומרים שרבות מהתגליות התגלו בטעות, זה מכיוון שאין באמת טעות, לכול דבר שקורה יש סיבה, אך לא תמיד אנחנו יכולים לראות אותה, או צריכים לראות אותה.

עלינו תמיד לחפש את חצי הכוס המלאה במה שקורה לנו, להביע הערכה לדברים החיובים שיש לנו בחיים, וגם אם איחרנו, או התעכבנו למשהו, לא להתרעם על כך.

אם זה משהו שבשליטתנו, עלינו להבין איך לשנות, אך אם זה משהו שלא בשליטתנו, עלינו רק לקוות שזה לטובה, להתלונן על זה לא יועיל.

דבר נוסף שעלינו לדעת לעשות, שלא פשוט אף הוא, זה לשחרר את העבר.

פעמים רבות אנחנו מלקים את עצמינו על טעויות שעשינו בעבר, אך עלינו להבין שמה שקרה לא ניתן לשינוי, ולהלקות את עצמינו על כך לא יועיל לנו ולא ייקדם אותנו. כן עלינו להבין איך לתקן את זה לעתיד לבוא, ואיך לשאוב מזה נקודות שיהפכו אותנו לאנשים טובים יותר, לדגם טוב יותר של עצמינו, אך לא להוריד את עצמינו.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה