אדם לא יכול לחלום משהו שהוא אינו יכול להשיג

אדם לא יכול לחלום משהו שהוא אינו יכול להשיג.

את המשפט הזה שמעתי לא פעם ולא פעמיים, ומאוד התחברתי אליו.

המשפט הזה בעצם מראה לנו שאין שום דבר שאנחנו לא יכולים להשיג, ושאם יש לנו את האפשרות לדמיין את עצמינו ככה, אנחנו יכולים גם לגרום לזה להפוך למציאותי.

ברגע שיש לנו חלום, שאיפה, רצון עמוק, זה מעורר בנו סוג מסויים של תשוקה, להט, וכן פחד.

בגלל שאנחנו כול כך רוצים את הדבר הזה, יש בנו פחד שמה לא נצליח, שמה ניכשל ונוכיח לכולם שאנחנו לא יוצלחים.

בגלל הפחד הזה אנחנו במקרים רבים מעדיפים לא לפעול לעבר החלום שלנו, לא לכוון גבוה כול כך, לא לקחת את הסיכון הזה של לנסות לעוף, כי אולי הכנפיים שלנו לא חזקות מספיק.

עלינו לזכור שלפני שגוזל מצליח לעוף, הוא מועד ונופל מספר פעמים, עד שהוא עף. לפני שתינוק לומד ללכת, הוא נופל המון פעמים, בוכה המון פעמים, אך ממשיך לנסות, ממשיך לעבר המטרה שלו.

אם תינוקות יכולים לעשות את זה, מדוע שאנחנו לא נעשה את זה? מדוע שנוותר לעצמינו ועל עצמינו ונימנע מלחיות את החיים שחלמנו עליהם?

ולכול מי שאומר לכם "זה בלתי אפשרי" תענו "לפני 100 שנה היה בלתי אפשרי לדבר עם מישהו בסין וגם לראות אותו בזמן שאתה בבית בישראל, אין דבר כזה בלתי אפשרי".

תעצמו עיניים, תשחררו את כול הפחדים שלכם, כול החששות שלכם, כול ה "למה לא" שעולה לכם לראש, ותשאלו את עצמכם מה אתם רוצים להיות? מה החלום הגדול ביותר שלכם?, לאחר מכן תפקחו את העיניים חדורי מטרה, ותתחילו לבנות תוכנית לעבר החלום שלכם, לעבר המטרה שלכם.

תזכרו שאל לכם לפחד מכך שהקצב לא מהיר, אתם מתקדמים הרבה יותר מהר מאלו שבכלל לא נעים. אל תוותרו על החלום שלכם, הכול אפשרי, אם רק רוצים.

כאשר אדם לא מוותר על החלום שלו, הנשמה שלו מאושרת, וכך גם הגוף בריא יותר. לעולם אל תוותרו על החלומות שלכם, ולעולם אל תתנו לשוברי החלומות לשבור אתכם.

כאשר סיפרתי פעם אחת למאמן קרב מגע שלי על החלומות שלי, הוא אמר לי שאם אני רוצה להצליח באמת, אני חייב לא לפחד לישון ברחוב, העיקר להגשים את המטרה שלי.

אין הכוונה עכשיו שאנחנו צריכים לישון ברחוב, הכוונה העמוקה יותר במשפט הזה, היא שלפעמים בשביל להצליח עלינו להוריד חלק מהמותרות שלנו, לחיות יותר בצימצום בהתחלה, עד שמה שאנחנו שואפים אליו יהיה חזק מספיק.

כול אחד יוכל לבחון את עצמו ועד כמה הוא צריך ויכול להצטמצם, אך על מנת להגשים את החלום שלנו, אסור לנו לפחד מזה, כי אחר כך, אחרי שנגשים את החלום הזה, אנחנו נהנה מכול רגע.

שיהיה המשך יום נפלא של הגשמת חלומות לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה