כאשר אתה מגן על מישהו, עלייך להיות בטוח שהוא ראוי לכך

הרבה פעמים כאשר אנחנו מגינים על אדם כלשהו או עוזרים לו, אנחנו נוכחים לדעת שהאדם הזה בגד בנו, שהפגיעה בנו לא נגרמה ע"י תקיפה מבחוץ אלא ע"י סכין בגב מאותו אדם שניסינו להגן עליו.

הדבר הזה הוא כואב והרסני הרבה יותר מכיוון שכאשר אנחנו מותקפים ע"י גורם חיצוני אנחנו יודעים להיזהר מהסכנה ומצפים לתקיפה, אך כאשר אנחנו נדקרים בגב מאדם שלא ציפינו שייתקוף אותנו, אנחנו לא מוכנים לכך והפגיעה היא קשה הרבה יותר וכואבת הרבה יותר.

פעמים רבות זה אף יכול לגרום לנו להפסיק לרצות לעזור לאנשים, או לאבד אמון במין האנושי ובכך שיש אנשים טובים בעולם שיעריכו אותנו.

הדבר הזה מובן אך אינו נכון, קיימים הרבה אנשים שראויים לכך שנגן עליהם, ושלא ייתקעו לנו סכין בגב, וברגע שאנחנו מפסיקים לעזור מעצם הפחד שאותה אדם ייבגוד בנו, אנחנו מפסיקים להפיץ אור, ונותנים לאפילה להתפשט.

יחד עם זאת, אין זה אומר שהדבר הנכון הוא להמשיך לעזור לאדם שבגד בנו, ולהתעלם מכך שהוא מנסה להרוס אותנו בשעה שאנחנו מנסים לעזור לו.

אם כך, מה הדבר הנכון לעשות?

אם אתם שואלים אותי, עלינו להמשיך לעזור לאנשים, להמשיך להפיץ טוב בעולם ולא להימנע מכך בעקבות הפגיעות שחווינו, אך יחד עם זאת עלינו להיות עם עיניים פקוחות.

עלינו להביט גם מעבר לכתף, ולבדוק שאותו אדם שאנחנו עוזרים לו, לא מנסה להרוס אותנו תוך כדי.

שאותו אדם שאנחנו מנסים להרים, לא מנסה להפיל אותנו תוך כדי.

כאשר אנחנו עוזרים למישהו, אסור לנו לצפות לתמורה בעבור כך, משום שבמידה ואנחנו מחפשים תמורה עבור העזרה שאנחנו נותנים, אנו לא באמת עושים זאת מכוונת הלב.

אך אין זה אומר שכאשר אנחנו עוזרים למישהו, אנחנו לא נאפשר לו לנצל זאת על מנת להכשיל אותנו או לפגוע בנו. במידה וכך, הוא מאבד את העזרה שלנו באותה השנייה.

עלינו תמיד לשים לב לאנשים שסביבנו, ולדעת האם הם מעלים או מורידים אותנו, והאם הם ראויים לעזרה שלנו או לא.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה