הנשק החזק בעולם

מהו הנשק החזק בעולם? מה הופך אותנו כבני אדם לחזקים כול כך? האם זה הכוח הפיזי שלנו? או אולי רמת ההשכלה והידע שלנו?

כמובן שהן כוח פיזי והן רמה שכלית מוסיפים להיותנו חזקים, אך אם הייתי שואל מהם כלי הנשק החזקים ביותר עלי אדמות מה הייתה התשובה?

אמת היא הנשק החזק בעולם.

כאשר אנחנו אוחזים באמת טהורה, ללא שקרים וללא משחקים, אנחנו יכולים לחדור מבעד לכול שקר, מבעד לכול נוכלות, ואנחנו מקבלים החלטות נכונות מכיוון שאנחנו לא פוחדים להודות באמת או להתמודד איתה, ואנחנו לא בורחים לשקרים ומשחקים כדי למצוא חן או לרצות אחרים.

אמת היא הנשק החזק בעולם.

אמונה היא המגן החזק בעולם.

ברגע שיש לנו אמונה, אמונה בעצמינו, אמונה בחלומות שלנו, אמונה בדרך שלנו, אמונה בכך שנצליח, יש לנו בעצם מגן שלא מאפשר לאף אחד להוריד אותנו, להפיל אותנו ולגרום לנו לוותר על החלומות והרצונות שלנו. אנחנו מוגנים מקנאים, מאנשים שלא מאמינים בנו, ומהפחד שמה לא נצליח.

אמונה היא המגן החזק בעולם.

אהבה וחמלה הם השריון החזק בעולם.

ברגע שיש לנו אהבה וחמלה, אנחנו מגנים על עצמינו מלשקוע בשנאה, בזעם, בנקמנות, וברדיפה. אנחנו משחררים את הנשמה שלנו לטוב, לצמיחה. אנחנו יודעים לרחם ולא לשנוא, אנחנו יודעים לאהוב ולא רק לרצות להביס ולהוריד. אנחנו שומרים על עצמינו כאנשים טובים, ולא מאבדים את עצמינו ככול שאנחנו מתקדמים למעלה, או בהתאם לנסיבות. אנחנו יותר שולטים בחיים שלנו, ולא נופלים לשנאה ונקמנות, שהן כמו חרב פיפיות, פוגעות בתוקף לא פחות משהן פוגעות במותקף.

אדם היודע להשתמש בשלושת הנשקים הללו, הוא האדם החזק ביותר בעולם! שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה