מראה עיניים לא תמיד משקף את המציאות

פעמים רבות אנחנו משווים את עצמינו לאחרים, ומאמינים שלאחרים טוב יותר מאיתנו, והם יותר שמחים.

אנחנו רוצים את החיים של האחר, ומתלוננים על החיים שיש לנו, בקנאה לעומת החיים שיש לאנשים אחרים.

האמת היא שאנחנו לא באמת יודעים איזה חיים יש לאנשים אחרים, אנחנו לא יודעים באמת עם מה הם מתמודדים ואנחנו לא באמת יודעים מה אנחנו מבקשים לעצמינו כאשר אנחנו אומרים "הלוואי שיהיו לי את החיים שלו/ה".

אנחנו מסתמכים רק על מראה עיניים, על מה שאנחנו רואים ועל מה שאנחנו חושבים, אך זו לא תמיד האמת.

מה שיוצא מהדבר הזה הוא שאנחנו משקיעים המון המון זמן, אנרגיות ותסכול כדי להתלונן שאין לנו את החיים שאנחנו חושבים שיש לאדם השני, מבלי לדעת עם מה הוא מתמודד באמת, ובמקום להשקיע את האנרגיות הללו כדי ליצור את החיים שאותם אנחנו רוצים ליצור.

מסיבה זו עלינו להפסיק להסתכל על החיים של אחרים ולנסות להשיג אותם.

עלינו להסתכל על עצמינו, ובהשוואה לעצמינו בלבד להגיד איפה אנחנו היינו רוצים להיות.

לאחר מכן עלינו לעבוד על תוכנית פעולה להגעה למטרה הזו, להשקיע את האנרגיה שלנו אך ורק בלקדם את עצמינו ולא בלהסתכל על מה אחרים השיגו.

כמו כן עלינו לעשות את מה שהרבה פעמים אנחנו שוכחים לעשות, להעריך, להעריך את כול הדברים שיש לנו, גם אם זה נראה כמובן מאיליו.

להעריך את הדרך שעשינו ואת ההתקדמות שלנו, גם אם היא קטנה, זה עדיין מצב טוב יותר מלהישאר במקום ולא לעשות כלום.

כשאנחנו חיים את החיים של אחרים, ורק עסוקים בלעקוב אחריהם ולקנא, אנחנו תקועים במקום ולא עושים כלום, ואף לא יודעים באמת אם החיים שאנחנו עוקבים אחריהם זה אמת או מראה עיניים.

כשאנחנו מפסיקים להסתכל ולעקוב אחרי החיים של אחרים, אלא מתחילים לעבוד על החיים שלנו, בהשוואה לעצמינו, תוך כדי הערכה של מה שיש לנו ומה שהשגנו, אנחנו באמת מתקדמים ומתחילים ליצור שינוי.

שיהיה המשך יום נפלא לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה