שינוי הרגלים VS לבטל את מי שאני

הרבה פעמים יש בלבול בין שינוי הרגלים לבין לבטל את מי שאני.

שינוי הרגלים משמעותו לשנות את אותם דברים שאנחנו עושים מתוך הרגל, על מנת לשפר את עצמינו, כלומר במידה והיינו רגילים לעשות משהו מסויים, ואנחנו רואים שהוא לא תורם לנו או מקדם אותנו, כלומר זה הרגל שלילי, אנחנו משנים את ההרגל הזה.

לעומת זאת, לבטל את מי שאני זה אומר לנסות לחקות אדם אחר, או לבטל דברים שהם חלק מאיתנו, דברים שהם לא הרגלים שליליים אלא הסגנון הייחודי שלנו ומה שהופך אותנו למיוחדים וייחודיים. לרוב אנחנו מבטלים את מי שאנחנו בניסיון למצוא חן בעייני אחרים או להרשים אחרים, תוך ביטול הייחודיות שלנו וניסיון לחכות את האחר.

הבלבול בין שני המונחים הללו הרבה פעמים גורם לנו לאחד משני הדברים הבאים:

  1. אנחנו חושבים שההרגלים השליליים שלנו הם בעצם מי שאנחנו וזה לא משהו שאנחנו יכולים לשנות, ואז בעצם אנחנו נשארים באותו מצב ונכנסים לוויתור עצמי
  2. אנחנו חושבים שהדבר המיוחד שהופך אותנו למי שאנחנו זה סתם הרגל, ואם זה לא מוצא חן בעייני הסביבה אנחנו צריכים לשנות את זה, ואז בעצם אנחנו משחקים מישהו שאנחנו לא, ולא באמת מאושרים

ברגע שנבין מתי זה הרגל שלילי שעליינו לשנות ומתי זה הדבר שהופך אותנו למי שאנחנו, נוכל לפעול בהתאם ולהיות מאושרים.

אז איך באמת נוכל להבדיל בין שני הדברים הללו?

כשזה משהו שאנחנו אוהבים לעשות, שזה חלק מאיתנו, ושזה טבעי לנו וטוב לנו, וכמובן לא פוגע באף אחד, אין סיבה שנשנה את זה, כי זה מי שאנחנו.

כאשר זה משהו שאנחנו רואים שמרחיק אותנו מהמטרות שלנו או לא מאפשר לנו להתקדם, ושאנחנו ממשיכים לעשות רק מתוך הרגל, והכי חשוב זה לא משהו שאם נפסיק לעשות נרגיש פחות טוב, אז מדובר בהרגל שיש לשנות.

הגבול הדק הזה מאוד מבלבל, ולפעמים אנחנו לא מזהים בצורה נכונה מכיוון שאנחנו לא תמיד רוצים לראות את התוצאה הנכונה, הן אם זה מפחד והן אם זה מחוסר רצון לשינוי והעדפה להישאר באזור הנוחות, אך עליינו לזכור שעל מנת להגיע ליעד אותו הצבנו לעצמינו עלינו לצאת מאזור הנוחות שלנו.

רק ברגע שנבין מה התכונות שלנו שהופכות אותנו למי שאנחנו, ומה ההרגלים השליליים שלנו שיש לשנות, נוכל באמת להבדיל ביניהם ולהפוך את עצמינו לגירסה יותר טובה של עצמינו.

להשתפר, ולטפס הלאה מעלה אל עבר ההצלחה. שיהיה יום של הרגלים טובים לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה