שלווה נפשית

מהי שלווה פנימית?

שלווה פנימית זה מצב שבו אנחנו לא מאפשרים לדברים חיצוניים שקורים להשפיע על השלווה והרוגע שלנו.
במצב של שלווה פנימית אנחנו נשארים רגועים ושלווים, ולא משנה מה הדברים החיצוניים שקורים בחוץ.

על מנת להגיע לשלווה נפשית אנחנו צריכים להבין מספר דברים, שברגע שנבין אותם באמת נוכל לשמור על השלווה שלנו כמעט בכול מצב שיבוא.

 1. מה שהיה היה – אין לנו יכולת לשנות את העבר, ואנחנו לא יכולים לחזור אחורה בזמן ולשנות, ולכן לשבת ולהיות מדוכאים או עצובים בגלל משהו שכבר התרחש לא יישנה כלום.
  מה שאנחנו כן יכולים לעשות זה ללמוד מהעבר, לשפר את עצמינו ע"י הבנה של הטעויות של העבר שלנו, ולקיחת החלטות לעתיד שיידאגו שהטעויות לא ייקרו בשנית.
 2. אין לנו יכולת לדעת באמת מה יהיה בעתיד – מכיוון שאנחנו לא באמת יכולים לדעת מה יהיה בעתיד, אלא רק לשאר, זה מיותר להיות בלחץ או בחרדה בגלל משהו שעוד לא קרה.
  אנחנו לא באמת יודעים מה תהיה התוצאה, או אם נצליח או לא, ולכן לדאוג מהעתיד לא מקדם אותנו.
  מה שכן ייקדם אותנו זה דברים על מנת לשפר כמה שיותר את הסיכויים שלנו ליצור את העתיד שאותו אנחנו רוצים
 3. לעצור לנשום – הרבה פעמים אנחנו לא עוצרים לנשום.
  אנחנו צריכים לעצור לרגע מהמירוץ שלנו, להסתכל על מה שכבר יש לנו, לראות את כול הדברים שעלינו להעריך, גם אם הם נראים לנו כמובן מאיליו.
  בעצם להנות מהווה.
 4. אין טעם להילחץ ממה שלא תלוי בנו – אם יש דברים שיכולים להשפיע על הסיכויים שלנו להצליח, אבל הם לא תלויים בנו, אין טעם להילחץ מהם.
  להילחץ מהדברים הללו לא יועילו ולא יעזרו, כי זה לא משהו שיש לנו שליטה עליהם, ולכן זה לא שנוכל לעשות משהו על מנת לשנות אותם.
  לכן את הדברים שלא תלויים בנו, עלינו לקבל ולא לתת להם להלחיץ אותנו.
  מה שכן עלינו לעשות, זה לתת את המקסימום שלנו בדברים שכן תלויים בנו, שכן אנחנו יכולים לעשות.
  ברגע שאנחנו ניתן את המקסימום בזה, אנחנו נדע שאנחנו עושים את כול מה שאנחנו יכולים על מנת להצליח, וששאר הדברים לא תלויים בנו, ולכן אין צורך להילחץ.

ברגע שנבין באמת את הדברים הללו, נמגר את מה שגורם לנו ללחץ ולחרדה, ונוכל לחיות את חיינו עם שלווה פנימית, ועם הרבה יותר רוגע והצלחה.
כמובן שזה לא פשוט ליישום, אך בהחלט הפשרי. שיהיה המשך יום מבורך לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה