שינוי הדפוסים המעכבים

מה הדפוסים שמעכבים אותנו מלהצליח? אילו דברים אנחנו חוזרים ועושים, שמונעים מאיתנו מלהגשים את המטרות שלנו?

נתחיל מכך שאנחנו מפחדים ליזום. אנחנו הרבה פעמים מעדיפים להישאר באזור הנוחות שלנו, למרות שלא טוב לנו בו, מכיוון שזה מה שאנחנו רגילים אליו ופוחדים לשנות את זה. אנחנו כול כך רגילים לאזור הנוחות שלנו, עד שאנחנו שכחנו איך זה להיות מחוצה לו, והדבר הזה מפחיד אותנו עד כדי כך שאנחנו לעיתים קרובות מאוד מוותרים על היציאה ממנו, וככה מוותרים על החלומות שלנו.

דבר נוסף שמעכב אותנו זה ההשפעה שאנחנו נותנים לסביבה. אנחנו הרבה פעמים מחכים לאישור מהסביבה, ובמידה והם לא מאמינים בנו, או אומרים לנו דברים שלא מעודדים אותנו לעשות את מה שאנחנו חושבים עליו, אנחנו פשוט מוותרים. המילים שלהם מחלחלות לתת מודע שלנו וגורמות לנו להאמין גם שהדבר הוא בלתי אפשרי, ושזו טעות לעשות את זה, וצריך לעשות את מה שכבר כולם עושים, כלומר להישאר באזור הנוחות. הדבר הוא לרוב משום שאותם אנשים מפחדים בעצמם מליזום ולעשות דברים חדשים ולכן מעבירים אלינו את הפחדים שלהם.

כמו כן מה שעוד מונע מאיתנו להצליח זה חוסר תיכנון. הרבה פעמים אנחנו אומרים שאנחנו רוצים משהו, אך אנחנו לא באמת חושבים איך להשיג אותו, איך להגיע אליו, ואיך לעשות. חשוב לזכור שכדי להגיע למטרה גדולה שאנחנו מציבים לעצמינו, עלינו לחלק את המטרה הזאת למטרות קטנות ולכול מטרה קטנה כזאת לכתוב פעולות שעלינו לבצע על מנת להגיע לאותה מטרה. בעצם לבנות לעצמינו תוכנית פעולה מפורטת ומלאה שתוביל אותנו למטרה שלנו צעד אחר צעד.

כלומר, על מנת להצליח, עלינו:

  1. לצאת מאזור הנוחות שלנו ולא לפחד ליזום
  2. לא לתת לאנשים אחרים לגרום לנו לא להאמין בעצמינו ולוותר
  3. לבנות תוכנית פעולה מלאה להגשמת המטרה

שיהיה המשך יום נפלא ללא דפוסים מעכבים לכולנו! 🙂

Comments

כתיבת תגובה